V půdě, tam to žije! aneb jak také pracujeme ve výtvarném kroužku

V půdě, tam to žije! aneb jak také pracujeme ve výtvarném kroužku
Tohle zvolání má v názvu výtvarná soutěž, kterou vyhlásil Dům přírody Moravského krasu (https://www.dumprirody.cz/moravsky-kras/akce/vytvarna-soutez-v-pude-tam-to-zije/). Spojení přírody a jejího výtvarného zpracování je vždycky lákavé, a tak i když jsme na tuto soutěž narazili tak trochu „náhodou“, okamžitě nás nadchla. Zvlášť nás inspirovala jedna malá zmínka na plakátu – Vítány jsou i 3D modely! A tak jsme se s dětmi z výtvarného kroužku pustili do výroby objektů, které byly v některých případech stejně velké jako jejich autoři.
Do deseticentimetrových ploten polystyrenu děti nejprve nadšeně dlabaly křivolaké chodbičky pro zvířátka (uklízet to pak dalo dost práce). Pak jsme polystyren zpevnili stavebním lepidlem (pracujeme s jakýmkoli materiálem) a nabarvili barvami ve spreji (jeden z nich legračně postříkal paní učitelku, takže byla celá pihovatá). Nakonec děti šily nebo nastříkávaly z polyuretanové pěny všelijaká zvířátka do chodbiček: červíky, myšky, krtky a také jednoho zajíčka. Mravenčí vajíčka jsme vyráběli z obarvených arašídů.
Uzávěrka soutěže byla 17. května a stihli jsme to tak tak, ale stihli. V Domě přírody byli nadšení, prý tam nic takového ještě neměli. Pár týdnů jsme pak čekali na výsledky, a výsledek předčil očekávání. Kvůli nám zřídili novou kategorii, protože jsme se od ostatních tolik lišili. A asi bylo těžké vybírat, takže nakonec všichni, kteří se z naší výtvarky zapojili, dostali jako odměnu poukaz na volný vstup do Domu přírody pro celou rodinu.
Moc nás to bavilo a jsme rádi, že výsledek se líbil nejenom nám. Práce budou v domě přírody vystavené celé letní prázdniny. 
MN a KH